Půlmaratón v Ústí také s naší účastí

Neděle 15.září přilákala do Ústí nad Labem řadu zájemců, kteří chtěli zúročit svou podzimní formu právě na půlmaratónské trati.

Pořadatelé tradičně oslovili zahraniční (Keňa, Etiopie) závodníky, jejichž výkonnost je ve srovnání se zbytkem startovního pole úplně jinde a tito borci potvrdili své kvality, když Philemon Limo finišoval  jako první v novém traťovém rekordu 1:00:38. Za ním až do 9. místa figurovali další afričtí běžci. Desítku měl první Asiat Japonec Akutsu a na jedenácté pozici již byl nejlepší z Čechů Jirka Homoláč (1:05:50),  který tak za sebou nechal svého tréninkového kolegu Milana Kocourka (14.m, 1:07:17) pro něhož to byla premiéra na této trati. Trio českých závodníků zkompletoval na 15.místě Ondra Fejfar (1:07:41)

Stejně jako v mužské kategorii i ženy překonaly traťový rekord díky Josephine Chepkoech, která zvládla tuto trať v čase 1:09:08. Nejlépe z českých závodnic doběhla Ivana Sekyrová (9.m v ženách, 1:17:39). Za ní se pak umístily Petra Kamínková (10.m, 1:19:33) a Lajdová Tereza (11.m, 1:20:56).

Neztratili se ani členové našeho týmu, když pozici půlmaratónského rekordmana skupiny potvrdil Michal Procházka, který do cíle doběhnul v čase 1:17:09 a obsadil celkové 31.místo. O pět míst zpátky, tedy na 36. pozici dokončil svůj premiérový půlmaratón také Jan Pernica (1:19:01). Pro oba to bylo spíše zpestření konce dráhové sezóny a zároveň příprava na podzimní krosovou sezónu, přesto mohou být s dosaženými časy spokojeni.

Zajímavý závod, který vede z části také místní chemičkou určitě najde své příznivce i příští rok, a věříme, že opět půjdou vidět naše barvy.