Pod názvem Perňa System se ukrývá skupina běžců a běžkyň, jejichž společným jmenovatelem je stadion na strahovském kopci a radost, že můžou potrápit své tělo během.

V našich řadách jsou špičkoví závodníci, kteří znají pocit startovat pod olympijskými kruhy či na jiných soutěžích světového nebo evropského formátu, ale stejně tak běžci, kterým běh prostě jen dělá radost a žádné velké soupeření nevyhledávají.

Na dráze běháme pod hlavičkou USK Praha nebo ASK Slavia Praha, mimo dráhu pak často používáme právě název naší skupiny – Perňa System. Účastníme se všeho kde se jen trochu běhá – dráhových závodů, silnice, krosů, běhů do vrchu, do schodů apod. Vždy nás ale ve výsledcích hledejte nahoře .-)

Jsme srdcem běžci a běh je součástí našeho srdce. logo zada

Pořadí výkonů podle maďarských tabulek v halové sezóně 2017:

Jméno                                  disciplína             výkon             body

Jíšová Barbora                  3000 m př           10:32.76          1018

Krchová Eva                       3000 m                9:42.33              968

Nemešová Tereza                  400 m              58.09                931

Prokešová Alice                    3000 m            10:19.01           907 (jun.)

Vošahlíková Aneta                  400 m              60.52              905 (jun.)

Dvořáková Kristýna         ½ maraton            1:16:44            894

Zikmundová Anita                1500 m            4:50.72            882 (jun.)

Ďurec Peter                            3000 m            8:34.65            862

Kačerovská Klára                   1500 m            4:54.86            855 (jun.)

Hanzlová Radka                  ½ maraton       1:24:39            820

Pernicová Dana                          10 km              38:54               817

Hotový Lukáš                            800 m             1:58.16            814

Mika Tomáš                            maraton           2:32:23            796

Muha Lukáš                               800 m              1:59.25            787

Havlíček Josef                           3000 m            8:52.92            768

Štros David                               3000 m př.      10:14.68          759 (jun.)

Marčík Vladimír                           5000 m         15:30.92          719

Baxová Amanda                         3000 m          11:28.58          714 (jun.)

Pernica Jan                                  3000 m př.     10:13.92          711

Moravec Jakub                            3000 m př.     10:28.67          660

Procházka Michal                         maraton        2:42:41            651

Klíma Lukáš                                    1500 m         4:40.32            445

Slavata Tomáš                              maraton       3:00:17             436

* dorostenci + 100 bodů, junioři + 50 bodů

REKORDY PS

(ženy)

Disciplína      výkon                     jméno                           místo                      rok

100 m              12.86                Michaela Bičianová       Stará Boleslav                   2017

200 m               25.19               Michaela Bičianová         Praha                                 2018

400 m               55.23               Alena Ulrichová              Kolín                                 2016

400 m př.         59.65               Michaela Bičianová        Praha                                 2017

600 m             1:28.80(h)          Dana Šatrová                  Praha                                2010

800 m             2:01.91              Tereza Čapková              Praha                                 2011

1000 m           2:44.95(h)         Tereza Čapková               Praha                                 2012

1500 m            4:08.27             Tereza Čapková              Dessau                               2012

3000 m            9:19.83             Lucie Sekanová               Stockholm                          2011

3000 m př.      9:50.84             Lucie Sekanová              Königs Wusterhausen        2010

5000 m             16:45.32          Radka Hanzlová              Jablonec                             2014

10 000 m           35:28              Barbora Jíšová              České Budějovice                2017

½ maraton      1:16:44            Kristýna Dvořáková      České Budějovice                 2018

Maraton          3:04:04             Radka Hanzlová             Praha                                   2017

(muži)

Disciplína      výkon                   jméno                              místo                               rok

100 m          11.83                      Jakub Prunar                     Praha                               2017

200 m          23.60(h)                 Lukáš Hotový                      Praha                               2017

400 m          48.29(h)                 Dan Musil                           Linz                                  2016

400 m př.     58.66                    Libor Šic                              Praha                               2013

600 m          1:18.76(h)              Dan Musil                           Praha                               2016

800 m          1:49.98(h)              Dan Musil                           Praha                               2016

1000 m         2:23.45                 Daniel Grecman                 Cheb                                 2014

1500 m         3:47.09                 Daniel Grecman                 Regensburg                     2014

3000 m         8:21.34(h)            Peter Ďurec                         Praha                               2016

3000 m př.    9:17.25                Josef Havlíček                      Ostrava                           2014

5000 m          14:14.22             Peter Ďurec                           Tel Aviv                            2017

10 000 m       30:17.36             Peter Ďurec                        České Budějovice              2017

½ maraton     1:13:05               Josef Havlíček                    České Budějovice              2018

Maraton      2:32:23                  Tomáš Mika                        Praha                                    2018

(h) – výkon dosažený v hale