Pod názvem Perňa System se ukrývá skupina běžců a běžkyň, jejichž společným jmenovatelem je stadion na strahovském kopci a radost, že můžou potrápit své tělo během.

V našich řadách jsou špičkoví závodníci, kteří znají pocit startovat pod olympijskými kruhy či na jiných soutěžích světového nebo evropského formátu, ale stejně tak běžci, kterým běh prostě jen dělá radost a žádné velké soupeření nevyhledávají.

Na dráze běháme pod hlavičkou USK Praha nebo ASK Slavia Praha, mimo dráhu pak často používáme právě název naší skupiny – Perňa System. Účastníme se všeho kde se jen trochu běhá – dráhových závodů, silnice, krosů, běhů do vrchu, do schodů apod. Vždy nás ale ve výsledcích hledejte nahoře .-)

Jsme srdcem běžci a běh je součástí našeho srdce. logo zada

Pořadí výkonů podle maďarských tabulek v halové sezóně 2017:

Jméno                        disciplína             výkon             body

  1. Krchová Eva           3000m př.            10:00.44          1094
  2. Ulrichová Alena     400m                    55.64               1009
  3. Bell Lily                  1500m                  4:39.76            1007 (dor.)
  4. Jíšová Barbora       10000m                35:28.43          962
  5. Nemešová Tereza  400m                    58.77               958   (jun.)
  6. Bičianová Míša      400m př.               62.76               942
  7. Ďurec Peter           10000m                30:17.36          930
  8. Kačerovská Klára   800m                    2:20.49            918   (dor.)
  9. Hotový Lukáš          800m                   1:55.03            893
  10. Hanzlová Radka     ½ maraton           1:21:59            875
  11. Vošahlíková Aneta 100m                    13.41               829 (jun.)
  12. Prunar Jakub          800m                    1:59.33            825 (jun.)
  13. Pernicová Dana      ½ maraton           1:26:57            774
  14. Štros David             2000m př.            6:55.51            711 (dor.)
  15. Pernica Jan             10000m               33:31.98          678
  16. Marčík Vladimír      ½ maraton          1:14:14            671
  17. Procházka Michal   10km                   34:01               649
  18. Moravec Jakub        1500m                 4:28.21            554
  19. Klíma Lukáš             3000m                 10:15.04          412* dorostenci + 100 bodů, junioři + 50 bodů

* dorostenci + 100 bodů, junioři + 50 bodů

REKORDY PS

(ženy)

Disciplína      výkon                     jméno                           místo                      rok

100 m              12.86                Michaela Bičianová       Stará Boleslav                   2017

200 m               25.60               Alena Ulrichová             Praha                                 2017

400 m               55.23               Alena Ulrichová              Kolín                                 2016

400 m př.         62.76               Michaela Bičianová        Praha                                 2017

600 m             1:28.80(h)          Dana Šatrová                  Praha                                2010

800 m             2:01.91              Tereza Čapková              Praha                                 2011

1000 m           2:44.95(h)         Tereza Čapková               Praha                                 2012

1500 m            4:08.27             Tereza Čapková              Dessau                               2012

3000 m            9:19.83             Lucie Sekanová               Stockholm                          2011

3000 m př.      9:50.84             Lucie Sekanová              Königs Wusterhausen        2010

5000 m             16:45.32          Radka Hanzlová              Jablonec                             2014

10 km               34:04               Tereza Čapková              Rožmitál                             2016

½ maraton      1:18:47             Barbora Jíšová                Praha                                  2017

Maraton          3:04:04             Radka Hanzlová             Praha                                   2017

(muži)

Disciplína      výkon                   jméno                              místo                               rok

100 m          11.83                      Jakub Prunar                     Praha                               2017

200 m          23.60(h)                 Lukáš Hotový                      Praha                               2017

400 m          48.29(h)                 Dan Musil                           Linz                                  2016

400 m př.     58.66                    Libor Šic                              Praha                               2013

600 m          1:18.76(h)              Dan Musil                           Praha                               2016

800 m          1:49.98(h)              Dan Musil                           Praha                               2016

1000 m         2:23.45                 Daniel Grecman                 Cheb                                 2014

1500 m         3:47.09                 Daniel Grecman                 Regensburg                     2014

3000 m         8:21.34(h)            Peter Ďurec                         Praha                               2016

3000 m př.    9:17.25                Josef Havlíček                      Ostrava                           2014

5000m          14:16.55              Peter Ďurec                          Schifflange                     2016

10 km         30:17.36                Peter Ďurec                        České Budějovice              2017

½ maraton    1:14:08               Jan Pernica                           Praha                                2017

Maraton       2:44:31                 Jan Pernica                          Praha                                2016

(h) – výkon dosažený v hale