Pod názvem Perňa System se ukrývá skupina běžců a běžkyň, jejichž společným jmenovatelem je stadion na strahovském kopci a radost, že můžou potrápit své tělo během.

V našich řadách jsou špičkoví závodníci, kteří znají pocit startovat pod olympijskými kruhy či na jiných soutěžích světového nebo evropského formátu, ale stejně tak běžci, kterým běh prostě jen dělá radost a žádné velké soupeření nevyhledávají.

Na dráze běháme pod hlavičkou USK Praha nebo ASK Slavia Praha, mimo dráhu pak často používáme právě název naší skupiny – Perňa System. Účastníme se všeho kde se jen trochu běhá – dráhových závodů, silnice, krosů, běhů do vrchu, do schodů apod. Vždy nás ale ve výsledcích hledejte nahoře .-)

Jsme srdcem běžci a běh je součástí našeho srdce. logo zada

Pořadí výkonů podle maďarských tabulek v halové sezóně 2017:

Jméno                                  disciplína             výkon             body

  1. Jíšová Barbora 3000 m př       10:40.17          1000
  2. Dvořáková Kristýna ½ maraton       1:16:44            894
  3. Zikmundová Anita 1500 m            4:50.72            882 (jun.)
  4. Nemešová Tereza 300 m              25               878
  5. Prokešová Alice 1500 m            4:52.92            862 (jun.)
  6. Kačerovská Klára 1500 m            4:54.86            855  (jun.)
  7. Vošahlíková Aneta 200 m              70               823 (jun.)
  8. Hotový Lukáš 800 m              4:04.07            807
  9. Mika Tomáš maraton           2:32:23            796
  10. Muha Lukáš 800 m              1:59.25            787
  11. Pernicová Dana ½ maraton       1:27:34            761
  12. Štros David 3000 m př.      10:17.71          748 (jun.)
  13. Baxová Amanda 1500 m            5:17.77            712 (jun.)
  14. Havlíček Josef ½ maraton       1:13:05            708
  15. Marčík Vladimír 10 km              33:12               708
  16. Procházka Michal maraton           2:42:41            651

* dorostenci + 100 bodů, junioři + 50 bodů

REKORDY PS

(ženy)

Disciplína      výkon                     jméno                           místo                      rok

100 m              12.86                Michaela Bičianová       Stará Boleslav                   2017

200 m               25.19               Michaela Bičianová         Praha                                 2018

400 m               55.23               Alena Ulrichová              Kolín                                 2016

400 m př.         59.65               Michaela Bičianová        Praha                                 2017

600 m             1:28.80(h)          Dana Šatrová                  Praha                                2010

800 m             2:01.91              Tereza Čapková              Praha                                 2011

1000 m           2:44.95(h)         Tereza Čapková               Praha                                 2012

1500 m            4:08.27             Tereza Čapková              Dessau                               2012

3000 m            9:19.83             Lucie Sekanová               Stockholm                          2011

3000 m př.      9:50.84             Lucie Sekanová              Königs Wusterhausen        2010

5000 m             16:45.32          Radka Hanzlová              Jablonec                             2014

10 000 m           35:28              Barbora Jíšová              České Budějovice                2017

½ maraton      1:16:44            Kristýna Dvořáková      České Budějovice                 2018

Maraton          3:04:04             Radka Hanzlová             Praha                                   2017

(muži)

Disciplína      výkon                   jméno                              místo                               rok

100 m          11.83                      Jakub Prunar                     Praha                               2017

200 m          23.60(h)                 Lukáš Hotový                      Praha                               2017

400 m          48.29(h)                 Dan Musil                           Linz                                  2016

400 m př.     58.66                    Libor Šic                              Praha                               2013

600 m          1:18.76(h)              Dan Musil                           Praha                               2016

800 m          1:49.98(h)              Dan Musil                           Praha                               2016

1000 m         2:23.45                 Daniel Grecman                 Cheb                                 2014

1500 m         3:47.09                 Daniel Grecman                 Regensburg                     2014

3000 m         8:21.34(h)            Peter Ďurec                         Praha                               2016

3000 m př.    9:17.25                Josef Havlíček                      Ostrava                           2014

5000 m          14:14.22             Peter Ďurec                           Tel Aviv                            2017

10 000 m       30:17.36             Peter Ďurec                        České Budějovice              2017

½ maraton     1:13:05               Josef Havlíček                    České Budějovice              2018

Maraton      2:32:23                  Tomáš Mika                        Praha                                    2018

(h) – výkon dosažený v hale