Kde závodit začátkem října v Praze a okolí?

Snad jste udělali kvalitní přípravu, abyste náležitě mohli využít podzimní formy k absolvování některého z vybraných závodů. Asi není v lidských silách, krom Milošových, aby někdo zvládnul obsáhnout všechny závody, ale některé nakombinovat přeci jen půjde.

Vybrali jsme pro vás tyto:

 3.10. Od hospody k  hospodě

restaurace2 Závod v Krčském lese o délce 3,5 km ve kterém můžete spojit příjemné s užitečným. V kterém dalším závodě máte občerstvovací stanice každých 1700m ? Start závodu stylově U Labutě v 17 hod.

odkaz na stránky závodu zde

 

Na 5.10. se nám sešlo hned několik konkurenčních podniků. Nicméně záleží jak je člověk založen a podle  toho si může vybrat.

Kdo si nezajistil včas registraci na Ladronce při Run Tour nemusí zoufat a může si vybrat například mezi závody:

Nučická stezka 5.10.

CZ-C07a_Stezka_pro_chodce  Kde organizátoři připravili pro ženy trať o délce 1,9km a pánové se proběhnou na nepoměrně delší vzdálenosti 6,1km. Start žen je v 10 a mužů v 10.30hod. Jak se dostat do Nučic popisují pořadatelé v propozicích na svém webu zde.

 

Lesní běh Říčany 5.10.

strom  Jak už název napovídá nebude se jednat o žádnou silnici a počítejte s tím, že se celkem proběhnete. Muži i ženy mají shodně vypsanou trať na 11 km. A bližší informace najdete zde. Běžečtí fajnšmekři jistě docení, že z tepla domova můžou projít celou trať díky vidoprohlídce právě na webu lesních běžců z Říčan.

 

6.10. Puštíkův vrch

puštík  Opět závod pro příznivce přírody odehrávající se v pražských Hlubočepech. Slovíčko “vrch” nefiguruje v názvu jen tak náhodou a pořadatelé slibují na 4,5km dlouhé trati převýšení 120m. Jedná se o kombinaci silnice a terénu se startem v 10hod za viaduktem (ul. K Dalejím). Slibovaná odměna pivo + párek nepotřebuje další komentář. Prostě je to klasika. Plakát o závodě k náhledu zde. Pořadatel uvádí na webu účast z roku 2009 slovy šestnácti účastníků, což dává šanci vyniknout i těm, kterých se normálně stupně vítězů netýkají.

 

8.10. Okolo Džbánu

džbán  Pro muže asfaltová klasika. Jako mají Běchovice svůj Hrdlořezák, tak má Džbán svůj otvírák ve formě smrtícího úvodního seběhu. Kdo přežije toto, přežije už vše.Tedy alespoň v mužské kategorii. Ženy se mohou kochat romantickými výhledy a během po zpevněných stezkách. Uvidíme zda pořadatelé nepřekvapí úpravou  trati, ale v každém případě očekávejte trať o délce 8,1km pro muže a ženy 3,7km. Start žen v 16hod. Mužů 16.40hod. propozice Džbán 2013

 

9.10. Běh chemiků

chemie05logoHned po Džbánu následuje další závod, který má ve svém úvodu pěkný sešup. O to nebezpečnější, že je to v terénu. To dává závodu punc jednoho z adrenalinovějších, alespoň tedy co se úvodu týká. Jinak čekejte hezkou podzimní Hvězdu a příjemnou informaci pro mílaře, že i oni zde naleznou svou kategorii a nemusí se pasovat s vytrvalci.  Start závodu žen v  16:15, mužů mílařů 16:40 a mužů vytrvalců 17:00. Propozice: běh chemiků

 

9.10. Kotlářská míle a desítka

mile  Kdo má pocit, že v podzimní části sezony neprodal na dráze vše co v něm bylo, může si tady dát reparát. Dráhových desítek není mnoho, tak proč to nezkusit. Pro “rychlíky” nebo příznivce tradic je k mání i klasická anglická míle. Pokud někde závodit na podzim na dráze, tak jedině na Kotlářce, na jednom z nejhezčích stadiónů v Praze.Start 16:30-17hod. Webové stránky oddílu, kde naleznete více zde.

 

 

10.10. Běh na Petřínskou rozhlednu

eiffel Kdo přežije kombinaci Džbán-Hvězda nebo Džbán-Kotlářka, může se dorazit ve čtvrtek na Petříně. 3,5km dlouhý běh se startuje dole na Újezdě a končí na samotném vrcholu Petřínské rozhledny. Krásný a těžký závod pro milovníky všeho co stoupá. Web pořadatelů zde. Doporučuji dopředu zjistit, kde se prezentuje. Jeden rok se nám stalo, že prezentace byla nahoře – u rozhledny, my jsme šli na Újezd a tam se jen startovalo.

 

12.10. Běh o Únětickou 10°

pivo Poslední z námi vybraných závodů. Něco pro milovníky zlatavého moku. Pořadatelé slibují každému z účastníku lahvové pivo a dá se očekávat, že i mezi cenami se to bude jenom hemžit touto pochutinou. Sympatické je, že pořadatelé nechtějí kazit mládež a ta běží svůj závod “O únětickou limošku”.  Start mládeže symbolicky v 10° hod, dospělé kategorie pak přijdou na řadu od 11.30. Propozice: Běh o Únětickou 10°

 

Snad si každý vybere podle svého gusta a až se budou blížit další zajímavé závody, upozorníme.

 

Foto zdroj: commons.wikimedia.org

 

autor: jan pernica