Nový český film “Fair play”

Po kultovním běžeckém seriálu Dlouhá míle to vypadá, že bychom se letos mohli dočkat podobného filmového počinu z dílny Andrey Sedláčkové (např. Oběti a vrazi, Musím tě svést aj.). Děj je zasazen do Československa v 80.letech a hlavní hrdinkou je mladá sprinterka Anna (Judit Bárdos), která je vybrána do Střediska vrcholového sportu. Anně jsou bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy, což vede ke zlepšení výkonnosti, ale rovněž ke zdravotním problémům. Anna zjistí pravdu a rozhodne se trénovat a nominovat se na Olympiádu i bez této pomoci. Přestože její matka (Anna Geislerová) zjistí celou skutečnost, pokusí se dceru podvést a v touze dostat ji na vysněné Olympijské hry a tím jí umožnit emigraci, jí podává anabolika i nadále pod záminkou neškodných vitamínů.

Podle slov producentů filmu (Kateřina Černá a Pavel Strnad) by se mělo jednat o pokus vyrovnat se s naší nedávnou minulostí. Režisérka sama pak své dílo vidí jako boj za malou lidskou svobodu v komunistické diktatuře.  Ve filmu se objeví pro mnohé atlety  známé prostory strahovských stadionů (Rošického i Přátelství) nebo prostředí Vysokých Tater apod. To zda film osloví sportovní veřejnost podobně jako již zmíněná Dlouhá míle zjistíme v březnu 2014, kdy bude filmová premiéra.

 

Trailer filmu je ke shlédnutí zde: Film_reel.svg

 

Anna__foto_Martin__pelda_ Martina_po_z_vode__foto_Martin__pelda_ Anna_jede_z_vodit__foto_Martin__pelda_ Anna_s_kamar_tkou_Martinou__foto_Martin__pelda_

 

Zdroje: www.fdb.cz, www.falcon.cz, www.rwe.cz, tisková zpráva

autor: Jan Pernica