Okolo Europlantu rekordně Gregorová

Třináctý ročník podzimního bramborového běhu přilákal solidní účast i přes chladnější zářijové počasí. Na tři 2.5 kilometrové okruhy kolem sídla firmy „Europlant šlechtitelská spol. s.r.o.“ v Horních Počernicích si našlo cestu 95 borců, včetně utěšeného počtu 23 žen, a rozhodně nemuseli litovat. Odměnou jim byly nejen příjemné běžecké podmínky, ale také dobrá organizace závodu zaměstnanci pořádající společnosti.

Ta každého účastníka rok co rok odměňuje pěti kilogramy kvalitních brambor, ve slabém roce co do úrody je vysoce převyšující kompenzace třiceti korun zápisného! A ti nejlepší si odnesli ještě něco navíc. Pro čelné pětice v obou hlavních kategoriích byly připraveny láhve vína z 15letého výročí Europlantu, vítězný muž i žena pak návdavkem obdrželi 25 kilo, pochopitelně brambor. A ještě něco: ředitel závodu Jiří Procházka vypsal zvláštní odměnu za překonání traťového rekordu.

I proto se sluší začít ženami, kterým jednoznačně vládla Kamila Gregorová a pořádně zatápěla i mužům! Ještě v druhém kole se členka Kerteamu na krátko objevila na třetí pozici a nakonec doběhla absolutně čtvrtá. Především však zvládla 7,5 kilometru ve výtečném čase 27:03, kterým vlastní traťové maximum z loňska překonala o půlminutku (přesně o 29 sekund) a vysloužila si tak právem tisícikorunový bonus. S 2,5minutovým odstupem svedlo o druhé místo pěkný souboj mládí Zuzany Krchové (Perňa Systém) se zkušeností Lenky Šibravové (Kerteam), uspěla prvně jmenovaná, o 10 vteřin v čase 29:28.

Nad síly rekordmanky Gregorové bylo pouze nejlepší mužské trio. Do druhého okruhu byl ještě ve hře o „bednu“ všestranný Jan Škrabálek, nakonec se ale musel spokojit se čtvrtým místem mezi muži a pátým absolutně. Na čele se osamostatnil již v prvním okruhu Radek Brunner a po zbytek závodu pozici bezpečně kontroloval, však je také výmluvný více než minutový vítězný náskok. Traťový rekord sice zůstal po výkonu člena SK Babice 25:17 ušetřen o podobný časový úsek, triumf si však Brunner v Horních Počernicích zopakoval po 11 letech! Zpočátku s vítězem držel krok Martin Bureš (Sokol Kbely), nakonec měl naopak co dělat, aby v závěrečném okruhu udržel zrychlujícího Michala Procházku (Perňa Systém). Druhého a třetího dělilo ve finále sedm vteřin, Burešovi byl změřen čas 26:25.

Závěrem ještě poděkování za dobrou organizaci týmu Europlantu a přání, ať se vyvede příští ročník alespoň tak jako ten letošní.

Pořadí top 3:

Ženy

  1. Kamila Gregorová 1981 Kerteam  27:03
  2. Zuzana Krchová 1990 Perňa Systém 29:28
  3. Lenka Šibravová 1982 Kerteam  29:38

Muži

  1. Radek Brunner 1974 SK Babice 25:17
  2. Martin Bureš 1989 Sokol Kbely 26:25
  3. Michal Procházka 1982 Perňa Systém/SABZO 26:32

Kompletní výsledky budou doplněny.

 

europlant bedna

 

Zdroj foto: www.europlant.cz

 

autor: michal procházka