Podzimní kros v Hošticích

2.11. 2013 se ve Střelských Hošticích uskutečnil mezinárodní krosový závod, který byl zároveň poslední možností pro české běžce nominovat se na prosincové krosové ME.

Ojedinělé krosové závodiště bylo svědkem velmi zajímavých soubojů z nichž nejvíce nadchnul dramatický souboj juniorů na jehož konci se radoval vítkovický Jakub Zemaník, před svým oddílovým kolegou a parťákem ze skupiny Black Team Honzou Frišem. Na stupně vítězů je pak doprovodil českobudějovický Josef Havlíček následován čtvrtým Dominikem Sádlem z Nového Města nad Metují a dalším členem Black Teamu Adamem Zenklem.

Svůj náboj však měly i souboje v dalších kategoriích. Mezi muži překvapil start Jakuba Holuši, který na trati 9000m zdatně sekundoval vytrvaleckým specialistům Lukáši Kourkovi a Jirkovi Homoláčovi. Jakub si rozpomenul na své běžecké začátky a třetím místem potvrdil návrat mezi běžce. Druhé místo připadlo Jirkovi Homoláčovi, na němž byla znát únava z nedávno absolvovaného frankfurtského maratónu (2:19:37). Zcela suverénní pak bylo vítězství Lukáše Kourka z Nového Města na Moravě, který potvrdil svou výbornou podzimní formu. Tento závod naopak nesednul jeho tréninkovému parťákovi a vítězi z Běchovic Petru Vitnerovi, který nedokončil.

Ani ženy se nenechaly zahanbit a od začátku pěkně tlačily na pilu. Zpočátku diktovala tempo Květa Pecková z Plzně, aby ji následně vystřídala závodnice USK Praha Lucie Sekanová, která se postupně na čele závodu osamostatnila a doběhla si pro celkový triumf. Pecková udržela druhé místo a na to třetí, se poměrně překvapivě dostala, díky svému finiši, Diana Mezuliáníková z PSK Olympu Praha, jež za svými zády nechala Kamilu Gregorou (4.m), Ivanu Sekyrovou (5.m) i Moniku Preibischovou (6.m).

Z ostatních výsledků zaujaly dále výkony jednotlivců – vítěze dorostenců Filipa Sasínka z Hodonína nebo juniorské vítězky Moiry Stewartové ze Spartaku Praha 4.

Kompletní výsledky zde:

dívky, hoši

Mladší žákyně

Mladší žáci I, Mladší žákyně, Mladší žáci II

Starší žáci, Dorostenky

Dorostenci, Juniorky

Junioři, Ženy, Veteráni A,B,C

Muži

 

Autor: Jan Pernica