RunUp Plzeň 2013: nádherný souboj

Velmi napínavý podvečer mohli zažít diváci, kteří zavítali k plzeňské výškové budově BCB.

V kategorii žen se totiž sešla konkurence v podobě našich závodnic Lenky Švábíkové a Dany Šatrové. K tomu byla na startu vítězka loňského ročníku Patricia Procházková a jen do počtu nechtěla být loni třetí Katka Beroušková. Už rozběh naznačil, že takovéto rozložení sil děvčata vyhecuje k rychlým časům a finále nám dalo za pravdu. Závěrečný boj nakousla Patricia Procházková, když zaběhla velmi kvalitních 1:48, což by v rozběhu mezi muži stačilo na postup do finále. Poté trumfovala Dana Šatrová časem 1:44 čímž vytvořila 3.výkon v historii plzeňského RunUp závodu. Avšak na startu byla ještě Lenka Švábíková, která ač po náročném závodu ve Vídni, dokázala, že schody umí a časem 1:41 vytvořila nový rekord plzeňské trati a urvala pro sebe první místo. Krásný souboj!

V mužích byly karty po rozběhu rozdány trochu jinak. Na vítězství mohlo pomýšlet hned několik závodníků a také zde se ukázalo, že časy z rozběhu pro finále nic neznamenají. Soupeřům trochu vyrazil dech až z 15.místa postupující trenér Jan Pernica, který ustavil v tu dobu vedoucí čas na 1:27, což byl druhý výkon historie této trati. Na řadu však měli teprve přijít ti nejlepší z rozběhu. Jak se startovní pole zkvalitňovalo, závodníci se více a více blížili současnému lídrovi, ale nikdo z nich nakonec Jana Pernicu překonat nedokázal. Tudíž si náš běhající trenér odváží z Plzně cenný triumf okořeněný kvalitním časem. Druhý v pořadí doběhnul Jaroslav Píšek a třetí byl Michal Málek.

Akce to byla velmi povedená a dík patří všem organizátorům a sponzorům, kteří připravili pro závodníky krásné ceny a hezký sporotvní zážitek.

Kompletní výsledky RunUp Plzeň 6.9.2013 zde

Článek na idnes zde

plzen    lena-perna

budova Plzeň                                   Lenka Švábíková – Jan Pernica

foto zdroj: www.runup.cz

 

autor: jan pernica