Pod názvem Perňa System se ukrývá skupina běžců a běžkyň, jejichž společným jmenovatelem je stadion na strahovském kopci a radost, že můžou potrápit své tělo během.

V našich řadách jsou špičkoví závodníci, kteří znají pocit startovat pod olympijskými kruhy či na jiných soutěžích světového nebo evropského formátu, ale stejně tak běžci, kterým běh prostě jen dělá radost a žádné velké soupeření nevyhledávají.

Na dráze běháme pod hlavičkou USK Praha nebo ASK Slavia Praha, mimo dráhu pak často používáme právě název naší skupiny – Perňa System. Účastníme se všeho kde se jen trochu běhá – dráhových závodů, silnice, krosů, běhů do vrchu, do schodů apod. Vždy nás ale ve výsledcích hledejte nahoře .-)

Jsme srdcem běžci a běh je součástí našeho srdce. logo zada

Pořadí výkonů podle maďarských tabulek v sezóně 2019:

Jméno                                  disciplína             výkon             body

  1. Bell Lily                          3 000 m          9:46.57           1005 (jun.)
  2. Rašková Iveta               1 500 m          4:29.52           980
  3. Jíšová Barbora             3 000 m př.    11:00.09         955
  4. Marčík Vladimír           3 000 m          8:18.82           948
  5. Pavlišta Vít                   10 000 m        30:14.01         935
  6. Štiglerová Sylvie           1 500 m          4:36.33           931
  7. Šolc Matěj                      800 m             1:58.53           904 (dorost)
  8. Kunčický Jan                  800 m             1:54.85           897
  9. Vebr Patrik                  1 500 m          3:59.49           860
  10. Kačerovská Klára        3 000 m př.   12:16.61         793
  11. Janoušek Milan            3 000 m          8:53.09           767
  12. Miskovič Dominika    ½ maraton       1:27.31           762
  13. Procházka Michal       1 500 m           4:08.99           752
  14. Foottit Monica                800 m            2:32.41           700 (jun.)
  15. Zima Matěj                  ½ maraton        1:14:38           659
  16. Štros David                   3 000 m př.      10:39.08         626
  17. Pernica Jan                         5 000 m      16:16.91         595
  18. Jareš Tomáš                  ½ maraton       1:16:58           588
  19. Nový Matěj                     3 000 m př.      11:37.42         449

REKORDY PS

(ženy)

Disciplína      výkon                     jméno                           místo                      rok

100 m              12.86                Michaela Bičianová       Stará Boleslav                   2017

200 m               25.19               Michaela Bičianová         Praha                                 2018

400 m               55.23               Alena Ulrichová              Kolín                                 2016

400 m př.         59.65               Michaela Bičianová        Praha                                 2017

600 m             1:28.80(h)          Dana Šatrová                  Praha                                2010

800 m             2:01.91              Tereza Čapková              Praha                                 2011

1000 m           2:44.95(h)         Tereza Čapková               Praha                                 2012

1500 m            4:08.27             Tereza Čapková              Dessau                               2012

3000 m            9:19.83             Lucie Sekanová               Stockholm                          2011

3000 m př.      9:50.84             Lucie Sekanová              Königs Wusterhausen       2010

5000 m             16:45.32          Radka Hanzlová              Jablonec                              2014

10 000 m           35:28              Barbora Jíšová               České Budějovice                 2017

½ maraton      1:16:44            Kristýna Dvořáková       České Budějovice                 2018

Maraton          2:48:10            Barbora Jíšová                Praha                                      2019

(muži)

Disciplína      výkon                   jméno                              místo                               rok

100 m          11.83                      Jakub Prunar                     Praha                              2017

200 m          23.60(h)                 Lukáš Hotový                      Praha                             2017

400 m          48.29(h)                 Dan Musil                           Linz                                  2016

400 m př.     58.66                    Libor Šic                              Praha                               2013

600 m          1:18.76(h)              Dan Musil                           Praha                               2016

800 m          1:49.98(h)              Dan Musil                           Praha                               2016

1000 m         2:23.45                 Daniel Grecman                 Cheb                                2014

1500 m         3:47.09                 Daniel Grecman                 Regensburg                     2014

3000 m         8:18.82                 Vladimír Marčík                  Ostrava                            2020

3000 m př.    9:17.25                Josef Havlíček                      Ostrava                            2014

5000 m          14:14.22             Peter Ďurec                           Tel Aviv                            2017

10 000 m       30:14.01            Vít Pavlišta                       Slavkov u Brna                       2020

½ maraton     65:56                 Vít Pavlišta                         Kostěnice                             2020

Maraton      2:16:30                  Vít Pavlišta                         Praha                                    2019

(h) – výkon dosažený v hale